Ти ніколи не будеш знати достатньо,

               якщо не будеш знати більше ніж достатньо.

                                                                        У. Блейк

Правила в родині існують дуже жавно. Але вони змінюються з часом. Ознайомтеся з сучасними рекомендаціями.

 

 

ЯК ПЕРЕЖИТИ ОСІННЮ ДЕПРЕСІЮ?      Осінь - чудова і водночас примхлива пора року. Саме в цю пору року організм найчастіше може занедужати…

       У цьому році ГРВІ не стали чекати жовтня-листопада, а почали «косити» українців уже наприкінці літа. Причина цього - аномальна спека, яка підточила наш імунітет і він не зміг впоратися з різким перепадом температур. Минулого тижня, буквально за лічені дні, температура знизилася на 10 градусів - з 36 до 26 °С. При цьому якщо раніше для нас такий температурний режим був комфортним, то зараз багато хто мерзне, кутаючись у кофти. А де мерзлякуватість, там і нежить, і хворе горло: спазмовані судини - слабкий захист від вірусів. Ось і отримуємо сплеск застудних захворювань. До них додаються слабкість, стрибки тиску (температурні перепади б’ють по серцево-судинній системі) і ось вона депресія (дні стають коротшими, а сонячного світла дедалі менше). Мораль цієї байки така: щоб насолоджуватися золотою осінню, потрібно допомогти своєму організму впоратися з перехідним періодом. Як?ЯК ПЕРЕЖИТИ ОСІННЮ ДЕПРЕСІЮ?

       Ось кілька золотих правил для перехідного періоду:

ЯК ПЕРЕЖИТИ ОСІННЮ ДЕПРЕСІЮ?       1.ЗАГАРТОВУЙТЕ НІС І ТІЛО

       Починайте і закінчуйте день контрастним душем. Це потрібно, щоб судини стали менш спазмованими, а значить, були непроникною стіною для мікробів. Ще один плюс тренованої серцево-судинної системи — менше будете реагувати на зміни погоди. Щоб ефект від контрастного душу був сильнішим, поступово збільшуйте температурний контраст.

       2.ВЛАШТУЙТЕ СОБІ СОЛОДКЕ ЖИТТЯ

       Під час перехідного періоду не відмовляйте собі в солодощах. Тільки мова йде не про різні тістечка і тортики, а про мед і сухофрукти.

       Чому зараз важливо їсти мед? Крім усіх інших «корисних речей», він багатий на глюкозу, яка потрібна нашому серцевому м’язу (а під час перехідного періоду серце працює в більш жорсткому режимі). Крім того, він розширює спазмовані судини, а це - профілактика застуди. Візьміть собі за правило щодня злизувати мед з тарілки (намащуйте тонкий шар).

       Сухофрукти № 1 для перехідного періоду - це курага, родзинки та інжир. Курага та інжир - джерела калію, а саме цей мінерал забезпечує нормальну діяльність серцево-судинної системи, яка, як ми вже згадували, може давати збої під час перехідного періоду. Крім того, солі калію сприяють відкашлюванню мокротиння. Тому ці сухофрукти потрібно їсти тим, хто хворіє зараз на бронхіти та ларингіти. Що стосується родзинок, то вони багаті на магній, який заспокоює нашу нервову систему. Саме в такому режимі вона може адаптувати всі процеси нашого організму під погодні ситуації. До речі, саме цю властивість має той же корвалол або валідол: вони переводять роботу нервової системи в нормальний режим, завдяки чому заспокоюється і серце.

ЯК ПЕРЕЖИТИ ОСІННЮ ДЕПРЕСІЮ?       3.БІЛЬШЕ РУХАЙТЕСЯ І НЕ ПЕРЕЇДАЙТЕ

       Коли людина ходить, плаває, танцює, у неї правильно наладжується робота гормонів стресу, які допомагають нам адаптуватися до перепадів погоди. І коли через черговий перепад температур у організму виникне необхідність скористатися ними, їх виділиться саме стільки, скільки потрібно.

       Дуже важливо у цей період не переїдати, оскільки під час переїдання зростає навантаження на печінку. А на ній лежить робота за утворенням захисних речовин імунітету - антитіл, інтерферонів та інших. По суті під час перехідного періоду потрібно посидіти на дієті. Їжте чотири-п’ять разів (при цьому порція має вміщуватися у вашій долоні). Зменшить споживання солі: через неї вода затримується у тканинах організму, а це може спровокувати підвищення тиску. У жодному разі не відмовляйтеся від білкової їжі - м’яса і риби.

ЯК ПЕРЕЖИТИ ОСІННЮ ДЕПРЕСІЮ?       4.СМАКУЙТЕ ФРУКТИ

       Кінець серпня - початок вересня - пік сезону кавунів і динь. Як баштанні допоможуть пережити перехідний період? По-перше, і в дині, і в кавуні багато пектинів - харчових волокон, які, як щітка, чистять наш кишечник від сміття. Це чудова профілактика дисбактеріозу, а значить, і застуди, оскільки наш імунітет залежить від стану кишечнику. І як тільки порушується мікрофлора кишечнику, клітини імунітету починають гірше виконувати свою захисну функцію. Крім того, диня багата на речовини, які допомагають у продукуванні серотоніну - гормону щастя, а саме він нам потрібен, щоб не «захворіти» на осінню депресію. Кавун містить магній, який має сечогінний ефект, отож, знижує тиск (він під час перепадів погоди часто зростає).

       5.ВІДМОВТЕСЯ ВІД СТИМУЛЯТОРІВ

       Організм — саморегульована система. І коли ми вживаємо стимулятори - каву, чай, алкоголь та нікотин, то порушуємо нервову систему, а значить, заважаємо їй працювати в нормальному режимі. Знизьте залежність від стимуляторів, а ще краще - відмовтеся від них, особливо напередодні зміни погоди. Замініть їх трав’яними чаями або відварами.

БУДЬТЕ ЗДОРОВІ І ЗАБУДЬТЕ ПРО ДЕПРЕСІЮ!!!